اخبار

واکنش AMD به عملکرد ضعیف پردازنده‌های Ryzen 7000 در برخی بازی‌ها

پس از عرضه نسل جدید پردازنده‌های AMD، گیمرهای زیادی گزارش داده‌اند که پردازنده جدید سری Ryzen 7000 آن‌ها در برخی بازی‌ها عملکرد خوبی از خود نشان نداده و با افت فریم شدید مواجه شده‌اند. حالا شرکت AMD با انتشار یک بیانیه رسمی به این موضوع اشاره کرده و توپ را به زمین بازی‌سازها انداخته است.

شرکت AMD به‌تازگی یک بیانیه رسمی دررابطه‌با عملکرد پردازنده‌های جدید سری Ryzen 7000 خود منتشر کرده است.

واکنش AMD به عملکرد ضعیف پردازنده‌های Ryzen 7000

طبق آنچه در این بیانیه آمده است، AMD نسبت به عملکرد ضعیف این پردازنده‌های قدرتمند در برخی بازی‌ها از جمله Doom Eternal، GTA V، Metro Exodus و غیره آگاه است. بااین‌حال، پاسخ و بیانیه این شرکت نسبت به وضعیت پیش‌آمده احتمالاً برای برخی کاربران و گیمرها رضایت‌بخش نخواهد بود.

در بخش‌هایی از بیانیه منتشر شده توسط AMD آمده است:

ما از گزارش‌های کاربران دررابطه‌با عملکرد ضعیف و غیرمنتظره پردازنده‌های دسکتاپ Ryzen در برخی بازی‌ها و همچنین تغییرات چشمگیر عملکرد بین ویندوز ۱۱ و ویندوز ۱۰ در برخی عناوین خاص گیمینگ مطلع هستیم. ما اکنون در حال بررسی این مسئله هستیم.

در ادامه متخصصان AMD توضیح داده‌اند که عوامل زیادی بر روی عملکرد و نرخ فریم بازی‌ها تأثیر می‌گذارند، از جمله نوع موتور بازی، معماری پردازنده، انتخاب کارت گرافیک و مدل حافظه مورداستفاده در سیستم گیمینگ.

AMD همچنین افزود:

با ورود معماری جدید پردازنده به بازار، اغلب شاهد ناهنجاری‌های عملکردی هستیم، مواردی که باید توسط فروشنده اجزاء یا ناشر بازی برطرف شود. این کاهش عملکرد یک پدیده جدید و غیرمنتظره نیست.

واکنش AMD به عملکرد ضعیف پردازنده‌های Ryzen 7000

یک مشکل عادی که مسئولیت آن برعهده AMD نیست

بر اساس آنچه اعلام شده، نه‌تنها پردازنده‌های جدید رایزن، بلکه عدم هماهنگی موتورهای بازی‌سازی، پردازنده‌های گرافیکی و حافظه‌های استفاده شده در سیستم‌های گیمینگ نیز دلیل اصلی این کاهش عملکرد و افت فریم در بازی‌های جدید هستند.

به‌عبارت‌دیگر، AMD معتقد است که مشکلات پیش‌آمده برای گیمرها ارتباطی با کیفیت و ساختار پردازنده‌های نسل جدید Ryzen 7000 نداشته و بیشتر یک مشکل مرتبط با سازگاری است.

واکنش AMD به عملکرد ضعیف پردازنده‌های Ryzen 7000

ازآنجاکه بازی‌های نسل جدید به دلیل پیچیدگی و پیشرفت بصری با استفاده از موتورهای خاص خود ساخته می‌شوند، منطقی به نظر می‌رسد که برخی عناوین خاص مانند موارد ذکر شده در این مقاله توانایی سازگاری کامل با برخی قطعات و سخت‌افزارها را نداشته باشند.

مشکل دیگر می‌تواند به سیستم‌عامل مورداستفاده توسط گیمرها باشد. همان‌طور که انتظار می‌رود سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ همچنان درحال‌توسعه است و استفاده از آن به‌عنوان یک سیستم‌عامل پایدار برای انجام بازی‌های جدید توصیف نمی‌شود.

در نهایت می‌توان گفت که پس از ورود یک محصول کاملاً جدید به بازار، همیشه ناسازگاری و ناهماهنگی وجود خواهد داشت، ام با افزایش سن این پردازنده‌ها اغلب این مشکلات به وسیله ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری رفع خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *