اخبار

سیگیت از سریع‌ترین هارد دیسک‌های جهان با فناوری Mach.2 رونمایی کرد

هارد درایوهای جدید Exos 2X18 با کمک فناوری چند‌عملگر Mach.2 محصولاتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که سریع‌ترین هارد دیسک‌های جهان با سرعتی نزدیک به درایوهای SATA SSD هستند. شرکت سیگیت می‌گوید این محصولات که در واقع نسخه بهینه‌شده Exos 2X14 هستند، سریع‌ترین هارد دیسک‌های موجود در بازارند.

چه کسی می‌گوید هارد دیسک‌های مغناطیسی از بین رفته‌اند؟ سیگیت همچنان به توسعه این فناوری‌ها ادامه می‌دهد و به‌تازگی شش محصول با قابلیت Mach.2 معرفی کرده است. این شرکت می‌گوید قابلیت مذکور با ایجاد جریان موازی داده‌ها به داخل و بیرون از هارد درایو، عملکرد دستگاه را تقویت می‌کند.

فناوری Mach.2 که اولین‌بار در سری Exos 2X14 دیده شد، از دو عملگر با هدهای خواندن/نوشتن مستقل استفاده می‌کند که می‌توانند به‌صورت هم‌زمان داده‌ها را منتقل کنند. این عملگرهای دوگانه به‌نحوی کار می‌کنند که گویی دو درایو مجزای 8 یا 9 ترابایتی وجود دارد، ولی کامپیوتر فقط یک درایو 16 یا 18 ترابایتی را می‌بیند.

عرضه سریع‌ترین هارد دیسک‌های جهان در شش مدل

سریع‌ترین هارد دیسک‌های جهان در شش مدل با 16 تا 18 ترابایت CMR با سرعت 7200 دور در دقیقه عرضه می‌شوند. این محصولات دارای نسخه‌های استاندارد و رمزنگاری‌شده (SED) هستند و با رابط Serial ATA یا Serial Attached SCSI (SAS) به بازار می‌آیند.

هر شش هارد جدید سیگیت 256 مگابایت حافظه کش چندبخشی دارند. این محصولات همچنین از قابلیت‌های تجاری این شرکت شامل PowerChoice برای مدیریت توان مصرفی در حالت آماده به کار، PowerBalance برای مدیریت توان مصرفی در حالت فعال و Hot-Plug پشتیبانی می‌کنند.

درایوهای Exos 2X18 با نرخ 2,500,000 MTBF (میانگین زمان بین خرابی) به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که با گارانتی پنج‌ساله به‌صورت 24/7 در محیط‌های تجاری استفاده شوند. طبق اعلام سیگیت، درایوهای SATA می‌توانند به حداکثر نرخ انتقال 545 مگابایت بر ثانیه و درایوهای SAS در عملیات‌های خواندن/نوشتن متوالی به حداکثر سرعت 554 مگابایت بر ثانیه برسند. البته مصرف انرژی در این فناوری جدید کمی بیشتر از هاردهای سنتی است و از 7.8/8 وات به 13.1/13.5 وات رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *