اخبار

سیستم عامل macOS Ventura منتشر و تبدیل کردن آیفون به وب کم مک امکان‌پذیر شد

اپل همان‌طورکه پیش‌تر وعده داده بود، سرانجام سیستم‌عامل macOS 13 Ventura را دردسترس قرار داد. این سیستم‌عامل مجهز به قابلیت‌هایی مثل Stage Manager برای مولتی‌تسکینگ است و ویرایش و حذف پیام را در آی‌مسیج امکان‌پذیر می‌کند. مک او اس جدید همچنین مجهز به Continuity Camera است، قابلیتی که به شما امکان می‌دهد از آیفون به‌عنوان وب‌کم استفاده کنید.

سیستم‌عامل مک او اس ونتورا که در جریان برگزاری کنفرانس WWDC معرفی شد بهبودهای زیادی در اپلیکیشن‌های پیش‌فرض سیستم اعمال می‌کند. برای مثال اپلیکیشن Mail قابلیت زمان‌بندی و لغو ارسال ایمیل‌ها را دردسترس کاربران قرار می‌دهد. سیستم جست‌و‌جوی Spotlight در مک او اس جدید می‌تواند کارهایی مثل تنظیم هشدار و اجرای میانبر انجام دهد.

سافاری در نسخه‌ی جدید مک او اس ازطریق کلید عبور (PassKey) وارد حساب‌های کاربری می‌شود تا نیازی به وارد کردن کلمه‌ی عبور نداشته باشید. استاندارد PassKey نه‌تنها توسط اپل بلکه توسط شرکت‌های دیگری مثل گوگل و مایکروسافت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اپل System Preferences را در جدیدترین نسخه‌ی macOS به System Settings تغییرنام داده و تغییرات قابل توجهی در رابط کاربری آن نیز اعمال کرده است. طراحی جدید System Settings در نسخه‌های بتا باعث انتقاد کاربران شد، اما احتمالاً در گذر زمان دارندگان کامپیوترهای سری مک به آن عادت خواهند کرد.

برای نصب سیستم‌عامل ونتورا در کامپیوترهای خانواده‌ی مک به مسیر System Preferences > Software Update مراجعه کنید. این سیستم‌عامل با مک های سال ۲۰۱۷ و مدل‌های جدیدتر سازگار است. اپل هم‌زمان با ونتورا، سیستم‌های عامل iOS 16.1 و iPadOS 16.1 را نیز دردسترس قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *